Egede Bugün Gazetesi Web Sitesi
Egede Bugun
Son Dakika
'KOCA'oğlu'na TEPKİ Engin'den 'Yeni CHP' Hastane personeli iş bıraktı Ege Denizi’nde mülteci faciası sağlıklı ürünler buluştu Akay sesizliğini bozdu Uyumlu çalışma hizmet olarak dönecek Kadınlar siyasetin öznesi olmalıdır Halkla bütünleşmek hedefimizdir İtiraz gerginliğine Şengül’den şok iddia
Tekstilin Ar-Ge’si İzmir’de açılacak
Tekstilin Ar-Ge’si İzmir’de açılacak
 
Refah yaşamak mümkün değil
Refah yaşamak mümkün değil
 
FED’den 'finansal istikrar' uyarısı
FED’den "finansal istikrar" uyarısı
 
Ege Denizi’nde mülteci faciası
Ege Denizi’nde mülteci faciası
Haklarını savunmak ve özgürlük için
 

Haklarını savunmak ve özgürlük için

5 Kasım "Gazetecilik İçin Ayağa Kalk" (Stand-Up For Journalism) günü dolayısıyla bütün Avrupa ülkelerinde olduğu gibi Türkiye'de de çeşitli etkinlikler düzenlenerek, gazetecilerin sendikal örgütlenme haklarına, hapisteki gazeteciler sorununa, basın ve ifade özgürlüğü üzerindeki baskılara dikkat çekilecek.

4 Kasım 2013 Pazartesi 15:36
Yazdır

SAMİ GÖKÇE-ANKARA

Türkiye Gazeteciler Sendikası'nın (TGS) da  içinde bulunduğu  Gazetecilere Özgürlük Platformu (GÖP) tarafından 5 Kasım Salı günü İstanbul'da "Adalete Yürüyoruz / Long Walk for Justice" adı altında bir yürüyüş yapılacak. Yürüyüş, ağır işleyen adalet mekanizmalarına ve hukuksuzluklara dikkati çekmek amacıyla "5 dakikada 1 adım" atılarak gerçekleştirilecek.

İstiklal Caddesi'nde Taksim istikametine doğru yapılacak yürüyüş için 5 Kasım Salı günü saat 11.00'de Galatasaray Meydanı'nda toplanılacak.

TGS'nin de üyesi olduğu Avrupa Gazeteciler Federasyonu (EF), bu yıl Gazetecilik İçin Ayağa Kalk günü etkinliklerinde ana tema olarak "Gazeteciler Terörist Değildir" sloganını benimsedi. EFJ ayrıca tüm gazetecilere, kendi ülkelerinin başbakanlarına ve ilgili hükümet birimlerine hitaben gazetecilerin haklarına saygı gösterilmesini talep eden kartpostallar göndermeleri çağrısı yaptı.

 

 

Anahtar Kelimeler: kasım, gazetecilik, için, ayağa, kalk, stand
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
vatandaş hamza
Yazarlar
KÜNYE
Tarihte Bugün
1993 Türkiye Cumhuriyeti'nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal vefat etti.
Fotogaleri
Videogaleri
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur